Kam v Berlíně na večeři – Berlínská televizní věž

Jestli si chcete užít opravdovou večeři na kterou nezapomenete, tak zkuste restauraci v Berlínské televizní věži (Fernsehturm Berlin). Ve výšce 207 metrů si můžete vybrat z velké nabídky kvalitních jídel a pozorovat přitom panorama až do vzdálenosti neuvěřitelných 42 kilometrů. Ale to není ani zdaleka vše.

Samotná restaurace a bar se nachází v obrovské kouli, která se jednou za 30 až 60 minut otočí o neuvěřitelných 360 stupňů a Vy máte možnost se podívat na celé panorama z nejvyššího bodu v Berlíně. V každém případě večeře při západu slunce v Berlínské televizní věži, je něco neuvěřitelného, co si budete pamatovat do konce života. Ovšem vyplatí se místo si dopředu rezervovat. Některé společnosti zde dokonce pořádají firemní oslavy.

Do samotné restaurace vedou dva výtahy, které Vás nahoru vyvezou za 40 vteřin. Pokud by jste dali přednost schodům, tak jich budete muset zdolat celkem 986. Což rozhodně v saku nemusí být zrovna jednoduchá záležitost.

Celková výška Berlínské televizní věže je 368 metrů, což jí řadí ve výšce na 4té místo v Evropě. Samotná věž váži 26 tisíc tun. Koule, v které se nachází restaurace, má průměr 32 metrů a váží 4800 tun. Stavba začala v roce 1965 a byla dokončena 1969. Byla postavena jako chlouba východního Berlína. Původní výška byla 365 metrů. V roce 1990 však byla věž rekonstruována a získala vyšší anténu.

Berlínská televizní věž má jednu zajímavost. Když na její ocelovou konstrukci dopadají sluneční paprsky, odráží se ve formě kříže. Tento fenomén nebyl konstruktéry předpokládán natož plánován. Když se světelný kříž objevil věřící lidé v tom viděli boží vůli. Nazvali tento jev jako „Papežova odplata“ (Rache des Papstes). Tento jev se také stal politickým tématem, když 12. června 1987 americký prezident Ronald Regan, ve své řeči zmínil, že ačkoliv se vedení východního Německa snažilo kouli nabarvit anebo její povrch upravit chemicky, nepodařilo se jim to. Jejich velká stavba nadále ukazuje, že Berlín je městem lásky a víry, které nelze potlačit.

Berlínská televizní věž

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a Volný čas se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.