Ubytování v Berlíně – Pronájem bytu

Pokud uvažujete nad tím, zůstat v Berlíně delší dobu. Řekněme týden, vyplatí se porozhlédnout po krátkodobém pronájmu bytu. Popřípadě existují i rodiny, které pronajmou jeden pokoj. Zatímco první varianta je vhodnější spíše pro skupinku 3 a více lidí, tak druhá se vyplatí jednotlivcům či dvojici.

Na rozdíl od hotelů je hlavní výhodou nepochybně cena. Pronájem bytu v Berlíně vyjde od 20 EUR/den za jednopokojový byt až po 100+ EUR za vícepokojový. Záleží samozřejmě na lokalitě, období a samozřejmě i délce ubytování. Často je součástí i kauce, jako u dlouhodobého pronájmu, takže s tím chce i počítat. Cenu si tak chce dobře promyslet, když se rozpočítá mezi více lidí, tak to vychází levněji než hotely ovšem nemáte k tomu zase jídlo.

Čistě pronájem pokoje u rodiny se nehledá zrovna snadno. Ideální je jít na doporučení někoho jiného. Pak víte do čeho jdete. Navíc některé rodiny nabízejí jako bonus stravu a popřípadě i nějaké ty průvodcovské služby. Například mají dobrý přehled, kde se co děje. Slyšel jsem i o odvozu z letiště a pak na letiště. Chce si tyto věci dopředu domluvit. Pokud budete jezdit pravidelně může to mít takovou spíše přátelskou atmosféru. Ale to je spíše věc studentů, popřípadě lidí co jedou za prací. Tam se ceny pak pohybují ale už někde jinde.

Pokud jde čistě o pronájem bytu v Berlíně vyplatí se hledat reference a zkušenosti ostatních. Pro tyto účely se dají najít i internetové stránky, ovšem většina je v němčině. Čistě české stránky asi nenajdete. Možná zkusit nějaké fórum pro studenty, jestli by vám někoho nedoporučili.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ubytování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.