Hotel Formule 1

Hotel Formule 1 jsou v Německu považované za takzvané low cost, tedy jedno z nejlevnějších  ubytování jaké vůbec jde sehnat. Všechno je přizpůsobené právě ceně. Náklady jsou sražené na minimum například absencí některého personálu.

Hotely Formule 1 provozuje společnost Accor Group., která je celosvětově považována za vytvoření fenoménu super low budget anebo no frills. Má více jak 380 hotelů v 13 státech světa. Zastoupení má i v Německu. Ve Francii je známa pod značkou hotelF1 či Etap.

Například ceny ubytování v Berlíně se pohybují od 26 do 59 EUR za 2 osoby na noc. Často je parkování zdarma.

Za tuto cenu se nedá čekat žádný luxus. Na druhou stranu na české poměry je to průměrné ubytování. Získáte jeden pokoj s dvoulůžkem, který je ovšem trochu menší. Není tu skříň a pro některé lidi působí trochu stísněně. V Německu je na pokoji i palanda, kam můžete uložit dítě do 12 let. Na každém pokoji je umyvadlo s teplou a studenou vodou, většinou televize a wifi zdarma.

Sprchy a toalety se nachází na chodbách. Nemusíte se ale obávat nějaké nečistoty, právě naopak. Hotely Formule 1 patří spíše k tomu lepšímu. Zajímavostí je automatické odvětrávání po použití toalety.

Pokoj se dá zamluvit online. V případě že dorazíte bez objednání a nikdo není na recepci, dá se pokoj na přespání koupit pomocí automatu a platné kreditní karty. Získáte přístupový kód k místnosti i hlavnímu vchodu.

Je zde možnost se i najíst. Cena jídla je kolem 4 EUR. Ale v okolí je vždy k dispozici i levné rychlé občerstvení například KFC či McDonald. Záleží na vaší osobní preferenci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ubytování se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.