Lunapark Europapark

Lunapark Europapark, nebo také Euro-Park, se nachází poblíž města Rust na jihozápadě Německa. Je druhým nejnavštěvovanějším zábavným parkem na světě. V roce 2011 jej navštívilo na 4,5 milionů lidí. Otvírá většinou před Velikonocemi a sezóna končí v listopadu.

Celý Lunapark Europapark je rozdělený do patnácti oblastí. Většina z nich je pojmenována po státech Evropy. Maskotem je šedá myš, která se jmenuje Euromaus. Ale není jediná. V parku má desítky dalších kamarádů, kteří vás budou lákat na zajímavé atrakce.

Lunapark Europapark byl otevřen v roce 1975. Dnes má 54 atrakcí a to včetně 11 horských drah. Mezi nejznámější patří jednoznačně Alpenexpress Mine Train, kde vás vozíky proženou skrz diamantový důl. Večer se zde také otvírá 4D kino, kde se promítají největší hity, které právě teď letí.

Pravidelně se zde konají různé zajímavé události. Mezi nejznámější určitě patří Letní párty, která se koná na přelomu července a srpna. V tuto dobu je tu jeden z největších ohňostrojů jaký vůbec můžete vidět.

Další známá akce se koná koncem října. Jmenuje se Horror Nights. Jsou připravené speciální strašidelné atrakce.

Pokud si chcete užít opravdu adrenalinový zážitek, měli by jste zkusit horskou dráhu, která se jmenuje Silver Star. Má ocelovou konstrukci díky které se dostanou vozíky až do výšky 73 metrů, aby pak mohli sletět 67 metrů při rychlosti 127 kilometrů za hodinu. Přitom ucítíte přetížení až 4G. Díky ocelové konstrukci samozřejmě nechybí i převrácení až o 67,5 stupně. Celá jízda trvá 2 minuty a 53 vteřin.

Pro slabší povahy je tu horská dráha Euro-Mir. Je o poznání pomalejší. Za 4 minuty a 33 vteřin si stihnete prohlédnout model bývalé sovětské vesmírné stanice Mir. Nenechte se ale zmást. I tak si užijete v nejrychlejším bodě až 80 kilometrovou rychlost a přetížení 4G. Jízda je ale o poznání klidnější.

Blue Fire je další horskou dráhou, kterou zde najdeme. Její zajímavostí je vystřelovací mechanizmus díky kterému si užijete akceleraci z 0 na 62 km/h za 2,5 vteřiny. Jízda trvá 2 a půl minuty a je dlouhá 1056 metrů.

Lunapark Europapark je vzdálený zhruba 630 kilometrů od Prahy. Cesta trvá něco přes 6 hodin. Jede se po E50 ve směru na Plzeň, přejedete Německou hranici a pokračujete po A6. Vyjeďte výjezdem 31-Kreuz Walldorf a zařaďte se na A5 směrem na Basel/Karlsruhe. Vyjeďte výjezdem 57b-Rust na Ringsheim. Na rozdvojení se držte vpravo a zařaďte se na K5349. No a jste tam.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a Volný čas se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.