Dinopark Rügen

Dinopark Rügen v Německu byl otevřen 30 dubna 2008. Rozkládá se na ploše 9,5 hektarů, poblíž vesniček Spycker a Bobbin. V době založení parku v roce 2008 jste si na cestě dlouhé 800 metrů mohli prohlédnout 100 exponátů a to včetně prehistorických ryb a želv. Nejoblíbenější jsou samozřejmě dinosauři, mamuti a nemůže chybět ani  šavlozubý tygr. Modely jsou velice kvalitně udělané a rozhodně bude co fotit.

V roce 2009 prošel dinopark rekonstrukcí. Trasa se protáhla na 1100 metrů a přibyly i exponáty. Celkem jich tu je 120. Zvláštní pozornost byla věnována mořským živočichům, kteří brázdili praoceány.

Mimo prohlížení si exponátů jsou zde i další aktivity, které se budou líbit zvláště dětem. Můžete si totiž zahrát na malého archeologa. Vyfasujete lopatičku, štěteček a stane se z vás pravý nefalšovaný archeolog, který odkrývá kostru dinosaura. Dále si můžete zkusit vymodelovat vlastního dinosaura, popřípadě využít hned několik tématických prolézaček a klouzaček. Vše hraje barvami a je ve velmi dobrém stavu.

K dispozici je samozřejmě i obchod se suvenýry, kde jsou rozložené vzpomínkové předměty do různých cenových kategorií, takže by neměl být problém si vybrat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a Volný čas se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.