Lunapark Hansa Park

Lunapark Hansa Park je zábavný park nacházející se na území spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko na pobřeží Baltského moře. Jeho počátky sahají do roku 1977, kdy byl založen jako Hansaland. Nynější jméno dostal v roce 1987. Momentálně se rozkládá na území o velikosti 113 akrů. Najdeme zde až 125 atrakcí z toho 36 různých jízd.

Celý zábavný park je rozdělená do jedenácti tématických oblastí, jako je například Mexiko, Divoký západ, Země pirátů anebo Středověk. Co se týká dekorací a specifického nádechu atmosféry, dává si na to provozovatel opravdu záležet. Po celou dobu musíte mít pocit, že se nacházíte na specifickém místě. Člověk by občas na to i uvěřil 🙂

V lunaparku Hansa Park se nachází celkem 5 horských drah. Nejdelšíz nich je Nessie. Za 2 minuty a 10 vteřin si projedete trať o délce 840 metrů. V nejrychlejším bodu dosáhne horská dráha na rychlost až 90 kilometrů za hodinu. Je určena pro děti od 10 let. Má ale jednu velkou nevýhodu. Nemůžou na ní lidé, kteří měří přes 195 centimetrů. Pro většinu návštěvníků to není problém, ale dlouhány to určitě zamrzí.

Další zajímavá jízda je Fluch von Novgorod. Jedná se o jednu z nejrychlejších horských drah v Evropě. V jednom úseku dosáhnou pasažéři rychlosti až 100 kilometrů za hodinu. Zde to už ale chce mít trochu silnější žaludek. Dráha také nahání poměrně strach, protože je místy vysoká až 40 metrů. Dráha nevyžaduje přítomnost rodičů, ale dítě musí mít minimálně 125 centimetrů.

Pokud máte rádi horské dráhy, ale nějak přiměřené, tak by se Vám mohla líbit Die Schlange von Midgard. Otevřeli jí teprve minulý rok. Jízda trvá minutu čtyřicet a maximální rychlost dosahuje 40 – 45 kilometrů za hodinu. Rozhodně nic, co by nějak převratně otřáslo Vašim žaludkem. V nejvyšším bodě měří „jen“ deset metrů. Nejlepší na ní je, že si jí mohou vychutnat děti měřící alespoň metr.

Pro milovníky vodních jízd je zde připraveno hned 5 atrakcí. Zvláště Sturmfahrt der Drachenboote by se mohla líbit menším dětem. Není sice nic extrémního, ale můžou sem děti dokonce od dvou let v doprovodu rodičů. A od 6 let sami. Je navíc celkem hezky konstruovaná.

Aby si lunapark udržel stálé návštěvníky pořádá pravidelné show. Samozřejmostí jsou různé přehlídky, cirkus anebo zábavné představení. V posledních letech se navíc snaží o tématické akce, které se mění. Nevýhodou je jejich závislost na dobrém počasí, což nepotěší zvláště ty z nás, kteří sem plánují cestovat přes půlku Evropy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a Volný čas se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.