bigFM Expedition GeForce

bigFM Expedition GeForce je horská dráha v lunaparku Holiday Park v Haßlochu. Původně se jmenovala Expedition GeForce ale v roce 2008 byla přejmenována podle lokálního rádia. Důvodem byla samozřejmě reklama.

bigFM Expedition GeForce je jednou z největších horských drah v celé Evropě. V evropských tabulkách horských drah se vyskytuje poměrně často. Například je se svými 82 stupni nejstrmější horskou dráhou v Německu. V jeden okamžik dokonce dosahuje rychlosti až 120 kilometrů za hodinu. Během jedné jízdy dokonce 7x ztratíte svou hmotnost. Prostě nastane stav beztíže. Nejvyšší bod je umístěný 53 metrů nad zemí a propad, tedy rozdíl mezi nejvyšším a nejnižším bodem, který si můžete projet je až 56 metrů. Celková délka trati je rovných 1202 metrů, kterou ujedete za minutu a patnáct vteřin. Než byl otevřen Silver Star v Europa Parku, byl nejvyšší horskou dráhou v Evropě.

bigFM Expedition GeForce je ocelová horská dráha. Celkem se na trati střídají dva vláčky o sedmi vozících s kapacitou 4 lidé. Maximální přetížení dělá 4,5G. Podmínkou pro jízdu je výška alespoň 140 centimetrů. V prestižní anketě Golden Ticket Awards se pravidelně od roku 2002 umísťuje od 3 do 8mého místa. V další anketě Mitch Hawker’s Best Roller Coaster Poll získává už od roku 2001 první až třetí místo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a Volný čas se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.