Dinopark Sebnitz

Dinopark Sebnitz je další z mnoha zajímavých míst v Německu, kde můžete zažít příjemné chvíle se svou rodinou. Velkou výhodou je i vzdálenost dinoparku. A jak se dostanete do dinoparku? Město Sebnitz  se nachází hned za severními hranicemi České Republiky. Z Šluknova vyrazíte na Dolní Pouseten. Za hraničním přechodem zamíříte na Sebnitz. Dále už vás nasměřují reklamní poutače.

Dinopark Sebnitz se rozkládá na území přibližně jednoho hektaru. Celkem se zde nachází něco přes čtyři sta exponátů. Areál parku je dobře upravený a působí příjemným dojmem. Byl otevřen v roce 1996 a od té doby se neustále vylepšuje.

Pokud se jedná o exponáty, tak jsou velice hezky udělané. Na rozdíl od většiny dinoparků je zaměřený na ne příliš známé druhy, takže zde můžete najít například různé hlavonožce, trilobity a menší zvířata. Ostatně právě to je důvod, proč se jich zde nachází tolik. Čistě z početního hlediska se tak Dinopark Sebnitz řadí mezi ty největší v Německu. O velké dinosaury ale nepřijdete. Ti jsou zde také i když v menším zastoupení.

Jedna část je také věnována našim předkům. Není tak problém nechytat se s nimi i vyfotit, pokud se budete vhodně tvářit, tak tyto fotky si získají obdiv nejen u vašich známých. Strašně to svádí tak pozor na to.

Mimo prehistorických exponátů zde najdete i zvětšeniny různého hmyzu. Exponáty mají vhodnou velikost, aby jste si je mohli prohlédnout, ale zároveň, aby vás nemuseli trápit noční můry.

Ceny jsou velice lidské. Naposled se platilo kolem 4 EUR dospělí. Děti mají určitě nějakou slevu. Ale bohužel si nevzpomenu jakou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a Volný čas se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.