Dinopark Kaiserslautern

Dinopark Kaiserslautern je ideálním místem, pokud jste někdy chtěli vidět dinosaury v životní velikosti. Pokud se rozhodnete sem zamířit, rozhodně si nezapomeňte foťák s dostatečnou kapacitou paměťové karty, protože to co zde nafotíte během pár hodin, snad nenafotíte nikde jinde. Zvláště pokud sebou máte děti, které budou chtít být vidět s každým dinosaurem. Neuvěřitelně roztomilé jsou hlavně modely mláďat dinosaurů.

Dinopark Kaiserslautern se rozkládá na území o velikosti 220 tisíc metrů čtverečních poblíž města Kaiserslautern. S touto rozlohou je největším Dinoparkem v celé Evropě. Nachází se zde celkem 80 modelů dinosaurů v jejich životní velikosti. Jednotlivé modely jsou rozmístěny tak, aby ukazovaly evoluci. Samotné modely dinosaurů jsou velice zdařilé, patří mezi jedny z nejvěrohodnějších vůbec. Ostatně jsou to unikátní umělecká díla. Možná by se dala vytknout jen trochu intenzivnější barva kůže a krunýřů, ale to by pak nevypadali tak hezky na fotkách.

Dinopark Kaiserslautern je otevřený od 1. dubna do 31. srpna. Otvírací hodiny jsou během pracovních dnů 9:00 až 17:00. O víkendu pak 10:00 až 17:00. Otevírací doba se může měnit podle dlouhodobé předpovědi počasí. Psy sem nemají vstup povolen. Vstupné pro jednorázové návštěvy stojí 7 EUR pro dospělé, 5 EUR studenti. Mají zde i výhodné vstupné pro rodiny. Jeden dospělí s jedním dítětem zaplatí 11 EUR. Dva dospělí a dítě 17 EUR. Děti do pěti let mají v doprovodu rodiče vstup zdarma. V areálu se může pohybovat jen omezený počet vozíčkářů, chce si to tak pro jistotu dopředu zamluvit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a Volný čas se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.