Dinopark Münchehagen

Dinopark Münchehagen je velice hezky udělaný zábavný park, který jistě zaujme celou vaší rodinu. Provozovatelé si při stavbě dávali záležet na každé maličkosti. Krom velkého množství exponátů v životní velikosti, zde můžeme nalézt také zvětšeniny pravěkého hmyzu. Vše je tématicky zasazeno do krásné krajiny, takže občas vás nějaká ta vystavená atrakce může i vyděsit 🙂

Většina atrakcí je za ohradou, takže si je nemůžete osahat. I když občas jakoby schválně nakukují přes ohradu. Co se mi líbí jsou například hnízda dinosaurů s vajíčky, k z kterých se klubou mláďata. Na druhou stranu třeba bojující dinosauři, kdy jeden je jasným vítězem se mi už zas tak moc nelíbili. Působí to trochu moc morbidně. Takových exponátů je tu vícero.

Mimo atrap dinosaurů je zde i zastřešená část umělými kostrami dinosaurů. V pavilonu se nachází i modely archeologického tábora, kde se můžete dozvědět jak probíhají takové archeologické vykopávky. Jsou zde vystavené i skutečné nástroje s kterými archeologové pracují.

Kvalita modelů je dobrá. Zvláště mamut působí opravdu věrohodně. Člověk by z něj pomalu ani neodtrhl oči.

Dinopark Münchehagen má otevřeno od 10. Března – 4. listopadu a to denně od 9:00 do 18:00. Ačkoliv vás pustí do parku hodinu před zavírčkou, tak na prohlédnutí všech exponátů to bude chtít daleko více času.

Vstupné pro rok 2012 je:

  • Děti (od 4 do 12 let) 9,50 €
  • Mladí lidé (od 13 let) a dospělí 11,00 €

Další eura si připravte na suvenýry, kterých je zde opravdu požehnaně. Nejsou zrovna nejlevnější, ale to už snad ke každému dinoparku patří ne? 🙂

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a Volný čas se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.