Německé letecké společnosti – Air Berlin

Air Berlin, celým názvem Air Berlin PLC & Co. Luftverkehrs KG, je druhou největší německou leteckou společností a zároveň šestou největší evropskou. Létá do více jak 163 destinací  se 142 stroji.

Společnost patří spíše mezi levnější. Na evropské poměry, je její přístup k zákazníkům poměrně tradiční. Rozhodně by jsem jí neřadil mezi klasické low-cost aerolinky. Například její servis pro pasažéry je dobře známí. Například plánované drobná jídla k zakousnutí a různé noviny, či časopisy jsou zdarma. U letů delších 60 minut jsou vyhlášená její teplá jídla, která údajně připravuje Sansibar, šéf známé restaurace na ostrově Sylt. Zároveň by mělo být postaráno a vaši zábavu během letu. Ohledně referencí určitě patří mezi ty lepší.

Podobně jako u většiny evropských aerolinek i u Air Berlin sbíráte nalétané kilometry, které můžete vyměnit za letenky zdarma, či lepší leteckou třídu.

Německá letecká společnost Air Berlin létá do mnoha destinací. Některé lety jsou pravidelné, ale najdeme i sezonní. V Africe je to například Egypt, Keňa, Maroko, Namibie anebo Tunisko. Létá i do severní Ameriky. Velice oblíbené destinace jsou například Kuba, Jamajka anebo Dominikánská Republika. Většina letů je ale do států Evropy a to včetně čistě lokálních letů. Je tak možné, že Air Berlin poletíte.

Příspěvek byl publikován v rubrice Doprava. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.