Německé letecké společnosti – Lufthansa

Lufthansa, celým názvem Deutsche Lufthansa AG, je německým národním dopravcem a zároveň i největší německou leteckou společností. Z globálního měřítka je považována za jednoho z největších hráčů na celosvětovém trhu. Její letadla startují každý rok k více jak dvěma stům destinacím. Za minulý rok přepravila přes sto milionů cestujících.

Společnost byla založena v roce 1926 v Berlíně pod názvem Deutsche Luft Hansa Aktiengesellschaft spojením dvou významných společností Deutsche Aero Lloyd a Junkers Luftverkehr. V dnešní době má obchodní skupina Lufthansa pod sebou více jak čtyři sta dalších menších firem. Celkový obrat společnosti za minulý rok přesáhl 28 miliard euro. Má takřka 120 tisíc zaměstnanců. Podíl v ní mají jak firmy, tak i státy z celého světa.

Jako jedna z mála leteckých společností si může dovolit koupit a provozovat například Boeing 747-8, což je největší Boeing 747. V současné době má nasazený jeden kus, ale dalších 19 objednaných. Patří mezi čtyři největší letadla světa. Lufthansa má konkrétně variantu 747-8I, která je určena pro dlouhé mezinárodní lety. Kapacita je 467 lidí. Délka letadla je 76,4 metru, rozpětí 68,5 metru a výška 19,5 metru. Celková hmotnost 211,7 tun. Mimochodem právě Lufthansa byla první společností, která jej začala používat.

Skoro všechny letadla této společnosti jsou pojmenována. Většina z nich má jména německých jmen, popřípadě správních oblastí. Ovšem najde se pár výjimek. Jednou z nich je Airbus 321-100 alias Finkenwerder. To je název jednoho z letišť patřících společnosti v Hamburku. Další je Airbus 340-300 pojmenovaný Gander Halifax. Jsou to dvě města v Kanadě. Toto pojmenování je poděkováním kanadskému lidu, za to že Kanada povolila využívat svůj vzdušný prostor a letiště letadlům, která se 11. září 2001 nemohla dostat do USA a přitom neměli dostatek paliva na návrat do Evropy anebo Asie.

Lufthansa léta do více jak 221 destinací na celém světě, ovšem i když se započtou dceřiné aerolinky a charterové společnosti dostaneme se k číslu 410. Jako věrnostní program využívá Miles & More, který sdílí s dalšími leteckými společnostmi. Využívá jej více jak 20 milionů lidí. Za nalétané míle si můžete koupit další letenky, dárky, anebo dostanete luxusnější třídu. Ovšem pro lidi, kteří toho nalétají opravdu hodně je připraveno například auto.

Příspěvek byl publikován v rubrice Doprava. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.