Pět méně známých saských měst, která stojí za návštěvu

Meissen (Míšeň), Sasko
Míšeň

Sasko, německý stát bohatý na historii a kulturu, nabízí mnohem více než jen svá známá města jako Drážďany a Lipsko. V tomto článku se podíváme na pět méně známých, ale stejně atraktivních saských měst, která stojí za návštěvu.

Meißen (Míšeň)

Meißen je známý především pro svou porcelánku, ale město má také nádherné historické centrum s impozantním gotickým katedrálním komplexem a malebnými uličkami.

Bautzen (Budyšín)

Toto malebné město je známé svými dobře zachovanými středověkými hradbami a věžemi. Nabízí nádherný pohled na řeku Spree a je domovem mnoha kulturních festivalů.

Görlitz (Zhořelec)

Görlitz, město na hranici s Polskem, je známé svou nádhernou renesanční a barokní architekturou. Město často sloužilo jako kulisa pro mnohé filmové produkce.

Freiberg

Město Freiberg, s bohatou historií těžby stříbra, nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat historické dolové šachty a unikátní středověké centrum.

Pirna

Pirna, brána do národního parku Saské Švýcarsko, je okouzlující město s renesančními domy a malebným nábřežím řeky Labe.

Každé z těchto měst nabízí jedinečnou kombinaci historie, kultury a nádherných výhledů, čímž poskytuje nezapomenutelný zážitek pro ty, kteří hledají méně frekventovaná, ale stejně fascinující místa v Sasku.