Na dovolenou k moři do Německa? Tady jsou tipy na nejlepší destinace.

Molo na Rujáně
Rujána

Německo, přestože je známé spíše svými horskými oblastmi, lesy a historickými městy, nabízí také několik atraktivních destinací pro dovolenou u vody, zejména u Baltského a Severního moře. Zde jsou některé z nejoblíbenějších míst pro dovolenou u moře v Německu:

1. Rujána (Rügen)

Rujána je největší německý ostrov a nachází se v Baltském moři. Je známý svými úchvatnými bílými křídovými útesy, zejména Königsstuhl v Národním parku Jasmund, a dlouhými písečnými plážemi. Binz a Sellin jsou mezi nejoblíbenějšími letovisky na ostrově. Rujána patřila také mezi nejoblíbenější místa, kam jezdili čeští turisté do konce osmdesátých let na dovolenou

2. Usedom

Ostrov Usedom, rozkládající se na hranicích mezi Německem a Polskem, je dalším oblíbeným místem pro dovolenou u Baltského moře. Nabízí jedny z nejdelších písečných pláží v Německu a je ideální pro rodiny i milovníky přírody.

3. Fehmarn

Ostrov Fehmarn v Baltském moři je známý svým slunečným počasím a je oblíbeným místem pro windsurfing a jiné vodní sporty. Nabízí klidné pláže a krásnou přírodu.

4. Sylt

Sylt, nejsevernější německý ostrov v Severním moři, je známý svou jedinečnou přírodní krajinou, luxusními letovisky a dlouhými písečnými plážemi. Je to oblíbené místo pro odpočinek i pro aktivní dovolenou.

Sylt
Pláž na ostrově Sylt
5. Ostrov Hiddensee

Hiddensee je malý ostrov v Baltském moři, který je bez automobilového provozu, což z něj činí klidné útočiště pro odpočinek a relaxaci. Ostrov je známý svou nedotčenou přírodou a písečnými plážemi.

6. Východofríské ostrovy (Ostfriesische Inseln)

Řetězec ostrovů v Severním moři nabízí rozmanité možnosti pro dovolenou, od klidných pláží po živé přímořské letoviska. Borkum, Norderney a Juist jsou mezi nejpopulárnějšími.

7. Cuxhaven

Město Cuxhaven na severu Německa, kde se řeka Labe vlévá do Severního moře, je známé svými rozlehlými plážemi a možností procházek po mořském dně během odlivu.

8. Lübeck a Travemünde

Historické město Lübeck a jeho přístavní část Travemünde nabízejí kombinaci kulturních zážitků a plážové dovolené. Travemünde je známé svou širokou pláží a promenádou.

I když Německo nemá přístup k typickým teplým mořím, jako jsou Středozemní nebo Jaderské moře, nabízí řadu krásných a zajímavých míst pro dovolenou u Baltského a Severního moře. Tyto destinace poskytují jedinečnou kombinaci přírodních krás, kulturních zážitků a relaxace na pláži.