Kam o jarních prázdninách do Bavorska na jednodenní výlet

Pasov (Passau), Německo
Pasov

Během blížících se jarních prázdnin můžete vyrazit do Bavorska třeba jen na jednodenní výlet. Přinášíme vám tipy na místa. která se nacházejí v blízkosti německo-české, respektive bavorsko-české hranice a která rozhodně stojí za návštěvu.

1. Passau (Pasov)

Passau, známé jako „Město tří řek“, leží na soutoku Dunaje, Innu a Ilzu a je snadno dostupné z jižních Čech. Historické centrum města s úchvatným dómem svatého Štěpána, který ukrývá největší katedrální varhany na světě, a malebnými uličkami, je ideální pro pěší prohlídku.

2. Regensburg (Řezno)

Regensburg, jedno z nejlépe zachovaných středověkých měst v Německu, je jen kousek od českých hranic. Můžete zde obdivovat starobylý Kamenný most, gotickou katedrálu svatého Petra a historické centrum města, které je zapsáno na seznamu UNESCO.

3. Bayerischer Wald (Bavorský les)

Bavorská část Šumavy nabízí nádherné jarní výlety do přírody. Oblasti jako Národní park Bavorský les nebo Grosser Arber, nejvyšší vrchol Šumavy, jsou ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku a pozorování probouzející se přírody.

4. Waldsassen

Město Waldsassen, známé svým barokním klášterem a knihovnou, je dalším skvělým cílem pro jednodenní výlet. Klášterní knihovna patří mezi nejkrásnější v Evropě a stojí za návštěvu.

5. Furth im Wald

Furth im Wald, známé jako „Dračí město“, nabízí jedinečnou atrakci – Drachenstich, jedny z nejstarších slavností v Německu. Mimo sezónu slavností můžete navštívit Landestormuseum a prozkoumat místní historii a legendy.

6. Tirschenreuth

Oblast Tirschenreuth v Horní Falci je známá svými rybníky a přírodními rezervacemi, což je ideální pro milovníky přírody a rybolovu. Navštívit můžete také Muzeum rybářství (Oberpfälzer Fischereimuseum).

7. Weiden in der Oberpfalz

Weiden, ležící nedaleko českých hranic, nabízí pěkné historické centrum s nákupními možnostmi a kavárnami. Můžete zde navštívit také Mezinárodní keramické muzeum.