Zámek Stolzenfels: Perla na břehu Rýna

Zámek Stolzenfels

Zámek Stolzenfels

Zámek Stolzenfels (Schloss Stolzenfels), nacházející se na břehu řeky Rýn v Německu, je jedním z nejvýznamnějších příkladů romantické architektury v zemi. Tento nádherný zámek, který byl původně postaven ve 13. století a později rekonstruován v 19. století, je dnes oblíbenou turistickou atrakcí a představuje bohatou historii a kulturu regionu. Zámek Stolzenfels leží šest kilometrů jižně od centra města Koblenz, přes řeku Rýn naproti městečku Lahnstein.

Historie a architektura

Zámek Stolzenfels byl původně postaven jako obranná pevnost, ale byl zničen během třicetileté války. V 19. století byl zámek rekonstruován na příkaz pruského krále Fridricha Viléma IV. a stal se příkladem romantického hnutí v architektuře. Zámek je známý svými elegantními věžemi, nádhernými sály a bohatě zdobenými interiéry.

Návštěva zámku

Návštěvníci zámku Stolzenfels mohou obdivovat jeho historické sbírky, včetně uměleckých děl, nábytku a ozdobných předmětů, které odrážejí bohatou historii a kulturu regionu. Zámek je obklopen krásnými zahradami a nabízí úchvatný výhled na řeku Rýn a okolní krajinu.

Okolí zámku

Okolí zámku Stolzenfels je ideální pro procházky a objevování krásy Rýnského údolí. Tato oblast je známá svými vinicemi, historickými městy a malebnými krajinnými scenériemi, což činí z návštěvy zámku Stolzenfels nezapomenutelný zážitek.

Důležité informace pro návštěvníky

Zámek Stolzenfels je otevřen pro veřejnost a nabízí pravidelné prohlídky. Doporučuje se ověřit aktuální otevírací dobu a vstupné před návštěvou na https://tor-zum-welterbe.de/stolzenfels. Na konci roku 2023 bylo vstupné na zámek Stolzenfels 5 eur. Na zámku je zavřeno v prosinci a v lednu.

Dojezd na zámek

Od vlakového nádraží v Koblenci se na zámek dostaneme autobusem linky 670, vystoupíme na zastávce „Stolzenfels-Schlossweg“ a dojdeme asi dvacet minut pěšky. V sezóně se můžeme k zámku dostat lodí z Koblence. Pod zámkem Stolzenfels je parkoviště, které je při návštěvě zámku zdarma. Cesta pak k zámku trvá asi dvacet minut.

Zámek Stolzenfels je nádherným příkladem německé romantické architektury a historie. Jeho impozantní vzhled, bohaté interiéry a malebné okolí nabízejí návštěvníkům jedinečný zážitek a pohled do bohaté kultury a historie Rýnského údolí.

Foto