Kam jet lyžovat do Německa: Nejlepší lyžařské destinace

Königssee, Berchtesgaden

Německo možná není první zemí, která vás napadne při plánování lyžařské dovolené, ale nabízí řadu skvělých středisek s výbornými podmínkami pro lyžování a snowboarding. Od Bavorských Alp až po menší pohoří, jako je Harz, zde najdete mnoho možností pro zimní sporty a rekreaci.

1. Garmisch-Partenkirchen

Proč navštívit: Garmisch-Partenkirchen, hostitel Zimních olympijských her v roce 1936, je jedním z nejznámějších lyžařských středisek v Německu. Nabízí různorodé sjezdovky a je domovem nejvyšší hory Německa, Zugspitze.
Co nabízí: Více než 60 kilometrů sjezdovek, včetně slavné sjezdovky Kandahar, možnosti pro freeriding, úchvatné horské scenérie.

2. Oberstdorf

Proč navštívit: Oberstdorf nabízí rozmanité lyžařské terény a je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Je také známý svými skokanskými můstky.
Co nabízí: Více než 130 kilometrů sjezdovek, výborné podmínky pro běžecké lyžování, krásné horské trasy pro zimní turistiku.

3. Feldberg (Černý les)

Proč navštívit: Feldberg je největší lyžařské středisko v Černém lese a nabízí nádherné výhledy a rodinnou atmosféru.
Co nabízí: Více než 50 kilometrů sjezdovek, vhodné pro rodiny a začátečníky, dobré možnosti pro snowboarding a běžecké lyžování.

4. Berchtesgaden

Proč navštívit: Berchtesgaden, ležící v národním parku, nabízí nejen skvělé lyžování, ale i nádhernou přírodu a historické památky.
Co nabízí: Různorodé sjezdovky, možnosti pro zimní turistiku, blízkost k jezeru Königssee a solné doly Berchtesgaden.

5. Winterberg (Sauerland)

Proč navštívit: Winterberg je populární destinací pro lyžaře ze severního Německa a Nizozemska, nabízí dobré podmínky pro lyžování a snowboarding.
Co nabízí: Více než 30 kilometrů sjezdovek, vhodné pro rodiny a začátečníky, dobré možnosti pro večerní lyžování.

6. Braunlage (Harz)

Proč navštívit: Braunlage v pohoří Harz nabízí příjemné lyžování v nižších nadmořských výškách a je ideální pro krátké výlety.
Co nabízí: Menší lyžařské areály, vhodné pro rodiny a začátečníky, možnosti pro běžecké lyžování a zimní turistiku.

Německo nabízí řadu lyžařských středisek, která jsou ideální pro rodiny, začátečníky i pokročilé lyžaře. S výbornými podmínkami pro lyžování, krásnou přírodou a bohatými kulturními a historickými památkami je Německo skvělou volbou pro vaši zimní dovolenou.